top of page
  • Zdjęcie autoraArtur Żabiński

Zespół PROINWESTOR: Dlaczego Inwestor Zastępczy a nie Generalny Wykonawca

Zaktualizowano: 30 sty

Moja historia

Wychowałem się w domu jednorodzinnym w Aninie, a zaraz po ślubie mieszkałem w bloku. Po dwóch latach mieszkania w kawalerce 25 m kw. wiedziałem jedno - czas na przeprowadzkę. Tym bardziej, że pojawiło się dziecko i naprawdę było już ciasno. Stanąłem przed wyborem: kupić mieszkanie czy wybudować dom. Przeważyła ta druga opcja.

Postanowiłem wybudować dom systemem gospodarczym. Pamiętam, że przed rozpoczęciem budowy bałem się że nie pogodzę pracy z budową domu. Szukałem wsparcia wśród znajomych i rodziny - chętnych nie było. Zostałem sam. Uratowało mnie to, że gdy zaczynałem byłem już inżynierem budownictwa i pracowałem w biurze projektowym, miałem elastyczny tryb pracy i, z racji młodego wieku, dużo energii. Dom powstał w bojach i trudzie, mieszkam w nim do dziś, a zdobyte doświadczenie podczas jego realizacji nadal procentuje.

Następnym doświadczeniem była praca w Mostostalu Warszawa podczas której nauczyłem się specyfiki pracy Generalnego Wykonawcy. Przeszedłem przez wszystkie szczeble kariery od inżyniera przygotowania produkcji do dyrektora grupy kontraktów. Pracowałem w działach przygotowania produkcji, ofertowania, projektowania, ponad pięć lat spędziłem na budowach. Praca w korporacji mocno mnie zmęczyła w szczególności, że wiązała się z częstymi delegacjami rozłąką z rodziną i dużym stresem.

Zacząłem marzyć o własnej firmie, o pracy na miejscu, blisko rodziny. Połączyłem doświadczenie zdobyte przy budowie własnego domu, domów wybudowanych dla znajomych oraz pracy w Mostostal Warszawa i założyłem firmę PROINWESTOR.

Teraz mieszkam z rodziną w swoim domku w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i pomagam budować domy ludziom z okolicy jako Inwestor Zastępczy. Ludziom z potrzebami takimi jak moje z przed kilkunastu lat.

Zespół PROINWESTOR: łącząc trzy metody budowy

Zespół PROINWESTOR to unikalne połączenie tradycyjnych metod budowy domu: współpracy z Generalnym Wykonawcą, samodzielnego systemu gospodarczego oraz zaangażowania Inwestora Zastępczego.

Wybór sposobu budowy domu, w mojej ocenie, jest kluczową decyzją. Na etapie koncepcji projektu i przygotowania budowy można najwięcej zyskać. Zespół PROINWESTOR oferuje nowatorskie podejście, które może skłonić do przemyślenia dotychczasowych przekonań. Oto, dlaczego warto rozważyć tę rewolucyjną formułę budowy.

Rola Zespołu PROINWESTOR w projekcie budowy


Inwestor i Inwestor Zastępczy: działając jako zgrany duet kształtują zespół, w którym elastyczność decyzyjna dostosowuje się do indywidualnych potrzeb Inwestora.


Zespół PROINWESTOR pracuje systemem gospodarczym, pozwalając Inwestorowi zlecać specjalistyczne zadania wyspecjalizowanym podwykonawcom, co eliminuje konieczność polegania na jednej dużej firmie.

Dlaczego warto zmienić podejście do budowy domu?

Wysoka cena budowy: w tradycyjnym modelu, Generalny Wykonawca generuje znaczne narzuty na koszty bezpośrednie, co często przekłada się na wyższą cenę budowy. Z kolei budowa samemu systemem gospodarczym zabiera dużo czasu i niesie za sobą dużo ryzyk. Zespół PROINWESTOR eliminuje te koszty i minimalizuje ryzyka sprawiając, że budowa staje się bardziej konkurencyjna.

Przykład:

Generalny Wykonawca, składając ofertę na budowę domu, oprócz bezpośrednich kosztów podwykonawców i dostawców materiałów (robocizna + materiały + sprzęt) uwzględnia koszty pośrednie firmy w wysokości ok 15%, zysk ok 15%, ryzyka (ewentualne kary terminowe, wzrost cen, niedoszacowania) ok 15%, koszty finansowe i obsługi gwarancji w wysokości ok 5%. Co daje ok 50% narzutów.


W odróżnieniu od konwencjonalnych metod, Zespół PROINWESTOR działa jak "wirtualny Generalny Wykonawca", w którym zarząd składa się z Inwestora i Inwestora Zastępczego, przy zachowaniu decydującego głosu dla Inwestora. Różnica polega na tym że brak zbędnych narzutów na koszty bezpośrednie i wszystkie decyzje podejmujesz Ty.


Dlaczego warto rozważyć współpracę w Zespole PROINWESTOR ?


Dlaczego mógłbyś dokonać zmiany dotychczasowych przekonań o budowie domu ?

Zespół PROINWESTOR kusi możliwością zachowania kontroli, obniżenia kosztów oraz zwiększenia elastyczności. Odkryj nowe możliwości budowy domu!

Jaki jest następny krok, jeśli takowy istnieje ?


Pozdrawiam

Artur Żabiński

tel.: 511 180 711

50 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page