top of page
  • Zdjęcie autoraArtur Żabiński

Dlaczego Warto Stworzyć Harmonogram Przed Rozpoczęciem Budowy Domu?

Rozpoczęcie budowy domu to ekscytujący krok w życiu każdego inwestora. Jednak przed wzięciem się za prace budowlane, kluczowe jest stworzenie dokładnego harmonogramu realizacji. Dlaczego warto poświęcić czas na to planowanie? Oto kilka kluczowych powodów.


1. Kontrola Nad Terminami:


Stworzenie harmonogramu pozwala na precyzyjne określenie dat rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów budowy. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych opóźnień, a cały proces staje się bardziej efektywny.


2. Optymalizacja Zasobów:


Dobry harmonogram pozwala na efektywne zarządzanie pracą podwykonawców i dostawców materiałów. Harmonogram przygotowany przez inwestora zastępczego zawiera dodatkowo zadania które ma do wykonania zespół Proinwestor (Inwestor + Inwestor Zastępczy) min terminy narad koordynacyjnych jak i czasookresów w których należy dokonać zakupów poszczególnych pakietów zakupowych (okna, dach, tynki, hydraulik, elektryk itp). Jest to kluczowe dla uniknięcia niepotrzebnych przestojów, utrzymania płynności prac i dotrzymania założonego terminu końcowego.


3. Efektywne Planowanie z Narzędziem Profesjonalnym:


Proinwestor, realizując harmonogramy w programie MS Projekt, zapewnia jeszcze wyższą precyzję i efektywność planowania. To narzędzie umożliwia dogłębne śledzenie postępów oraz precyzyjne określenie zależności między poszczególnymi etapami budowy. Dzięki temu programowi mamy możliwość omawiania na naradach koordynacyjnych, zadań leżących na ścieżce krytycznej projektu, pozwala to Zespołowi Proinwestor na koncentrowaniu się na sprawach najważniejszych tak by nie stały się pilne.


4. Budżet Bez Niespodzianek:


Dokładne zaplanowanie czasu realizacji każdego etapu pozwala uniknięcie nieprzewidzianych wydatków związanych z ewentualnymi opóźnieniami czy zmianami w harmonogramie.


5. Skoordynowane Działania Podwykonawców:


Harmonogram umożliwia skoordynowanie działań różnych podwykonawców i specjalistów, co przekłada się na płynny przebieg prac. Każdy wie, kiedy i gdzie jest potrzebny, co eliminuje chaos i przyspiesza proces budowy.


6. Zmniejszenie Stresu i Niepewności:


Dokładny plan działania daje poczucie kontroli i pewności. Inwestor wie, co się dzieje na budowie i może śledzić postępy zgodnie z ustalonym harmonogramem. To znacznie zmniejsza stres związany z procesem budowlanym. Unikamy nerwów związanych z tak zwanym „gaszeniem pożaru”.


7. Uniknięcie Konfliktów i Sporów:


Dzięki harmonogramowi wszyscy zaangażowani w budowę mają jasno określone oczekiwania co do terminów i działań. To minimalizuje ryzyko konfliktów i sporów, które mogą wyniknąć z niejasności lub opóźnień.


8. Profesjonalne Podejście do Zarządzania:


Proinwestor na początku współpracy w uzgodnieniu z Inwestorem opracowuje w programie MS Project harmonogram realizacji, który jest na bieżąco aktualizowany i omawiany z Inwestorem na wspólnych naradach koordynacyjnych. Podejście do zarządzania budową domu jednorodzinnego w powyższy sposób jest zaadaptowane w takim stopniu by nie było uciążliwe dla Inwestora i eliminowało stres związany z organizacją prac.


9. Eliminacja Ryzyka Finansowego:


Współpraca z Inwestorem Zastępczym pozwala na eliminację ryzyka finansowego związanego z utratą kontroli nad budżetem. Artur Żabiński dba o to, aby koszty były zgodne z zakładanym planem.


10. Indywidualne Dostosowanie Harmonogramu:


Współpraca z Inwestorem Zastępczym pozwala na indywidualne dostosowanie harmonogramu do potrzeb Inwestora, co jeszcze bardziej zwiększa komfort realizacji projektu


W przypadku pytań, proszę o kontakt z chęcią udzielę dodatkowych informacji dlaczego warto opracować harmonogram realizacji przed rozpoczęciem budowy.


Z poważaniem


Artur Żabiński

tel.: 511 180 711

242 wyświetlenia0 komentarzy

Коментарі


bottom of page